- Reklama -zprávy

Tipy a doporučení, jak vybrat myčku nádobí

- Komerční sdělení -aktuality

Bydlení je obecně opravdu širokým pojmem. Nezahrnuje totiž jen výstavbu domů, případně bytových jednotek či výběr správných materiálů. S bydlením jako takovým velmi úzce souvisí i zařizování interiéru – nejen z dekoračního a estetického hlediska, ale také z toho praktického. A právě jeden z nejpraktičtějších doplňků, kterým může vaše domácnost oplývat, představuje myčka na nádobí. Poradíme vám pár tipů, jak si vybrat tu správnou.

I přesto, že myčka nádobí nepatří mezi nezbytnosti, bez kterých se neobejde chod domácnosti, v zaběhnutém 21. století je jakýmsi pomyslným standardním každé nové kuchyně. Na trhu je však řada typů a modelů myček nádobí od mnoha výrobců. Zorientovat se v tak široké nabídce může být proto v určitých případech opravdu náročné. Kde tedy začít? V první řadě by vám neměly chybět znalosti o základních typech myček nádobí.

Základní členění myček nádobí
Na kategorizování myček nádobí se můžeme podívat ze dvou úhlů pohledu. Zatímco první pojímá o způsobu jejich umístění, ten druhý vypovídá o jejich celkové kapacitě.

Myčky nádobí podle způsobu umístění
Z hlediska způsobu umístění rozlišujeme vestavné myčky nádobí a volně stojící myčky. Obě mají sice neopomenutelné výhody, ale také jsou doprovázeny drobnými nedostatky.

Snad největší deviza vestavných myček nádobí spočívá v jejich schopnosti dokonale a jednotně splynout s designem kuchyně. Vestavné myčky se totiž zapracovávají přímo do kuchyňské linky, takže při pohledu na ně vidíte jen překrásná dvířka, která jste si vybrali pro vaši kuchyni. Na druhé straně, pro tento typ myčky na nádobí musíte mít dobře promyšlené a předem připravené místo. Každopádně, ideální volba do novostaveb, resp. pro ty, kteří holdují vestavěným spotřebičem.

V souvislosti s volně stojícími myčkami nádobí nemůžeme opomenout skutečnost, že je můžete umístit prakticky kamkoli s dosahem vody a odpadu. Stačí vám jen kousek volného místa. Nikdy však nesplynou s celkovým designem kuchyně tak, jako vestavné myčky nádobí. Pokud ale sáhnete po přiznaných spotřebičích (myčka, chladnička, mikrovlnná trouba a podobně) s jednotnou povrchovou úpravou, výsledný efekt může na míle překonat vaše očekávání.

Myčky nádobí dle celkové kapacity
Co se týče výše zmíněné kapacity, dělíme myčky nádobí na standardní, úzké a stolní, resp. kompaktní. Vzhledem k jejich rozdílné kapacitě jsou pochopitelné i rozdíly v jejich rozměrech.

Zatímco pro standardní typy jsou charakteristické rozměry přibližně 85 x 60 x 60 cm, tak pro úzké jsou to míry na úrovni 85 x 45 x 60 cm. V případě stolních myček se jedná o ještě menší rozměry, což z nich činí výbornou volbu do jednočlenných domácností a menších kuchyněk na pracovištích. Úzké myčky jsou ideálními pro rodiny se 2 až 3 členy a standardní hravě zvládnou péči io vícečlenné domácnosti.

Jak vybrat myčku nádobí?
Jelikož po přečtení předchozích řádků už možná tušíte, jaký typ myčky nádobí bude pro vás nejvhodnější, je čas zaměřit se na její důležité parametry a dostupné programy, resp. funkce.

Vše podstatné naleznete na energetickém štítku
Každá myčka nádobí musí disponovat energetickým štítkem, na kterém naleznete všechny podstatné údaje. Kromě výrobce na něm můžete vidět informace o energetické třídě, roční spotřebě energie (vypočtená na 280 cyklů), hlučnosti, počtu sad nádobí, účinnosti sušení a roční spotřebě vody.

Kapacita
Jedním z nejdůležitějších parametrů je v případě výběru myčky nádobí její kapacita, která se přirozeně odvíjí od její velikosti. Obecně platí, že standardní myčky nádobí dokážou pojmout asi 12 až 15 sad nádobí, úzké přibližně 8 až 10 a stolní zhruba 6 až 8.

Důležité: Pod sadou nádobí rozumíme mělký, hluboký a malý talíř, hrnek, skleničku a sadu příborů.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek